Συναρπαστικές αναμετρήσεις στα ευρωπαϊκά γήπεδα, αποτελέσματα σε Αγγλία, Ισπανία, Ιταλία, Γαλλία, Γερμανία

Η ποδοσφαιρική δράση στα ευρωπαϊκά γήπεδα συνεχίστηκε χθες με πολλές και συναρπαστικές αναμετρήσεις. Στην Αγγλία, η πρωταθλήτρια Λίβερπουλ εκμεταλλεύτηκε τη δύναμη της στο «Άνφιλντ», κερδίζοντας με 2-1 την Τότεναμ στο ντέρμπι κορυφής. Στην Ισπανία Ρεάλ και Μπαρτσελόνα προχώρησαν με νίκες.

Στη Γαλλία η Λιόν δέχθηκε γερό χαστούκι μετά τη νίκη της επί της Παρί στην περασμένη αγωνιστική, καθώς παραχώρησε ισοπαλία 2-2 στη Μπρεστ, με το γκολ της ισοφάρισης να έρχεται στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Στην Ιταλία η Ίντερ νίκησε 1-0 τη Νάπολι στο «Τζουζέπε Μεάτσα» και μείωσε στον ένα βαθμό τη διαφορά από την πρωτοπόρο Μίλαν, που παραχώρησε ισοπαλία στην Τζένοα.

Στη Γερμανία η Λεβερκούζεν παρέμεινε στην κορυφή της Bundesliga καθώς πέρασε με το εμφατικό 4-0 από την έδρα της Κολωνίας.